Kako da odabereš ulje za lice za tvoj tip kože

Svaki tip kože lica zahteva posebnu negu, ali i posebnu vrstu preparata koji neće izazvati reakcije na tvojoj koži. Tako je i sa najstarijim proizvodima za negu kože lica - uljima za lice. Neophodno je da biraš samo ulja za lice koja su organska i hladno ceđena, ali i da ona odgovaraju tvom tipu kože.

Ulje za lice za suvu kožu

Suva koža zahteva intenzivnu negu, pogotovo u hladnijim mesecima i zato je neophodno da pored kvalitetnih seruma koristiš i ulja.

Susamovo ulje je odličan izbor za negu, jer nadoknađuje nedovoljnu proizvodnju sebuma, zadržava neophodnu vlagu i čini kožu zdravom i mekom.

Ulje žalfije je jedan od najmoćnijih prirodnih antiseptika, ima umirujuće dejstvo, sprečava nastanak iritacija i crvenila.

Bademovo ulje brzo upija, ali dubinski hidrira, nema miris, omekšava kožu, usporava starenje i štiti od negativnih spoljnih uticaja.

 

Ulje od koštica kajsije je vrlo slično bademovom. Daje koži elastičnost, bori se protiv slobodnih radikala i upala, umanjuje bore i oštećenja nastala od UV zračenja.

Ulja za lice za masnu kožu

Zabluda je da osobe sa masnom kožom ne bi trebalo da koriste ulja, samo je važno da proizvod koji koristiš ne zapušava tvoje pore.

Ulje lešnika takođe reguliše proizvodnju sebuma, ali sadrži i mnogo prirodnih masti koje obezbeđuju jaku hidrataciju. Masna koža može biti jednako dehidrirana kao i suva, a ulje od lešnika je čini mekom, toniranom i zaštićenom od negativnih uticaja spolja.

Ulje oraha ima više antioksidanata od badema i lešnika i odlično se pokazalo u borbi protiv prevremenog starenja.

Ulje od koštica grožđa je veoma lagano, brzo upija, a zahvaljujući protivupalnom svojstvu idealno je za kožu sklonu nepravilnostima.

Ulje susama čisti i sužava pore, predstavlja prirodnu zaštitu od sunca, poboljšava teksturu kože i umanjuje znakove starenja.

Ulje lavande je odlično u borbi protiv bubuljica, ima umurujuće dejstvo, reguliše nivo sebuma i smanjuje iritacije.

 

Ulje za lice za mešovitu kožu

Pravi je izazov pronaći proizvod koji dodatno ne masti i dodatno ne isušuje lice.

Ulje od hajdučke trave je prototip onoga što ti je potrebno. Velika koncentracija vitamina K ujednačava ten, smole štiti i neguje, dok kiseline sprečavaju pojavu akni.

Ulje jojobe blago otvara pore, rešava upalne procese, a zahvljujući brojnim antioksidantima izuzetno štiti kožu. Ono je vrsta tečnog voska, i po sastavu i teksturi je vrlo slično sebumu, zato savršeno balansira (redukuje) prirodno lučenje masti.

Bademovo ulje je izuzetno lagano što posebno pogoduje masnim delovima lica, a istovremeno dubinski hidrira zbog čega je idealno za negu suvih regija.

Ulje ruzmarina takođe odlično reguliše nivo sebuma, lako odstranjuje nečistoće iz pora i samim tim omogućava koži da diše, a ima i jako anti-age dejstvo.

 

Ulje za lice za osetljivu kožu

Ovaj tip kože zahteva najveći stepen opreza.

Nevenovo ulje snažno deluje na gljivice, bakterije i sve upalne procese na licu. Naročito je efikasno kada ga pomešaš sa suncokretovim uljem.

Kantarionovo ulje ima izuzetnu moć regeneracije. Ubrzava zaceljivanje rana, ekcema, ispucale kože; podmlađuje i savršeno se bori protiv ožiljaka, akni i dermatitisa.

Ulje avokada dubinski hidrira, hrani kožu, ublažava svrab i sve vrste iritacija.

 

Da li ćeš i ti u svoju dnevnu rutinu uvrstiti nanošenje ulja za lice? Piši nam u komentarima!

Pročitaj još: Ulje za lice: sve što ste želeli da znate

Za ovaj izgled preporučujemo

  • Garnier BIO Lavandin Smooth And Glow Facial Oil

Povezane teme: nega, anti-age, jesen, dnevna rutina, večernja rutina, Garnier, nega kože, jesen 2019, Garnier BIO, ulje za lice

Registrujte se / Prijavite se

Makeup recommends

Svakodnevna borba protiv starenja: Pravilna nega kože u tridesetim!

Kada zakoračiš u tridesete dešavaju se razne promene na koži, da li su upravo tridesete pravo vreme da se borimo protiv ranih znakova starenja, vreme ...