Parenje lica više nije jedini način za uklanjanje mitesera

U toku odrastanja, savete i trikove vezane za negu i čišćenje lica, dobijamo od naših mama, baka, starijih sestara i drugih iskusnijih žena u životu, koje su se sa problemima kože ranije, uspešno hvatale u koštac, i to isključivo uz pomoć prirodnih sastojaka iz prirode. Jedan od takvih saveta, koji se prenosi s kolena na koleno, jeste i da je parenje lica, najbolji način kako bi se uklonili miteseri.

Zato smo odlučili da odgovorimo na sva pitanja o parenju lica i da ti ukažemo na druge načine za uklanjanje mitesera sa lica, za koje možda nisi znala.

 

Zašto žene rade parenje lica?

Zapušene pore na koži su jedan od osnovnih uzroka, nastanka problema sa kožom, poput bubuljica i mitesera, ali i pojave prevremenih znakova starenja kože. Sva nečistoća, mrtve ćelije kože i višak sebuma, nakupljaju se u pore i stvaraju začepljenja u njima, koja ako se ne tretiraju, mogu da prerastu u druge ozbiljnije probleme sa kožom.

Parenje lica je jedan od tretmana lica, koji žene same praktikuju kod kuće, onda kada žele da obave dubinsko čišćenje pora i da poboljšaju cirkulaciju lica, kako bi lice povratilo svoj prirodni i zdravi sjaj. Dakle, bez obzira na to, da li je njihova koža problematična ili samo žele da osveže svoju kožu lica, one se okreću ovakvom načinu nege lica.

Para utiče na pojačano znojenje lica, zatim taj znoj utiče na otvaranje pora i omekšavanje površinskog sloja kože, na kome su se nakupile mrtve ćelije kože i tako omogućava lakše čišćenje lica.

 

Šta je sve potrebno za parenje lica?

Kako bi i sama isprobala parenje lica, potrebni su ti:

- Ključala voda

- Sredstvo za čišćenje lica – preporučujemo micelarnu vodu, koja ne ostavlja tragove masnoće zahvaljujući svojim micelarima koji privlače prljavštinu

- Esencijalna ulja, cvetovi biljke ili vrećice čaja

- Peškir

Postupak parenja lica

Korak 1

Dok čekaš da ti voda koju si stavila na šporet prokuva, ukloni svu površinsku prljavštinu sa lica. Ne preporučujemo ti upotrebu grubih sapuna i grubih pilinga, već da to učiniš, koristeći tupfer i micelarnu vodu, koja odgovara tvom tipu kože.

Ovo radiš kako sva nečistoća koja ti se sakupila na licu, u toku dana ne bi još lakše ušla u otvorene pore u toku parenja lica. Dakle, ako bi preskočila ovaj korak, sigurno bi samo povećala šansu za nastanak bubuljica i drugih problema sa kožom.

 

Korak 2

Sada tu prokuvalu vodu, prespi u neku posudu koja je otporna na toplotu i dodaj, ili nekoliko kesica čaja, ili nekoliko kapi nekog esencijalnog ulja, ili nekoliko cvetova neke druge biljke po želji.

Neki od ovih dodataka, imaju stvarno dobrotvorna dejtva na kožu, a neki samo mogu da prijaju tvojim čulima, na taj način obično parenje lica pretvarajući u aromaterapiju.

Čaj sadrži oksidante i druge korisne sastojke, koji mogu biti izuzetno delotvorni na određene tipove kože. Pa su tako čaj od kamilice, žalfije i zeleni čaj odlični za masni tip kože, koja je sklona aknama; čaj od ruzmarina, ali i latice ruže, posebno su dobri za suvu kožu, kod koje je potrebno stimulisati lučenje sebuma.

Korak 3

Postavi svoje lice iznad posude, što bliže koži, kako bi osetila paru, ali pazi da to ne bude preblizu, kako ne bi povredila svoju kožu i izazvala opekotine na njoj. Razmak neka bude barem 20 - 30 cm od posude, a zatim glavu prekrij peškirom, kako bi usmerila paru da ide samo na lice i da se ne rasipa u prostor oko posude.

 

Šta sledi nakon parenja lica?

Nakon parenja lica, najveća greška koju možeš da napraviše jeste da kreneš da cediš mitesere i bubuljice. To nikako nemoj da radiš!

Prvo što treba da uradiš nakon parenja lica, koje je otprilike traje oko 5-10 minuta, u zavisnosti koliko ti najviše prija, jeste da umiješ lice toplom vodom, ili da staviš masku za lice. Ovo je dobra prilika da staviš masku za lice, zato što su ti pore proširene i mnogo lakše ćeš ukloniti svu nečistoću sa lica.

Takođe ti preporučujemo da nakon tretmana naneseš i laganim, kružnim pokretima i neku hidratantnu kremu za lice.

Kao što vidiš, parenje lica ima mnogobrojna pozitivna delovanja i postupak nije komplikovan, mada je preporučeno da se radi jednom nedeljno, u trajanju od ne više od 10 minuta.

Dobra stvar je što danas postoje i drugi načini uklanjanja mitesera, koji mogu biti jednako delotvorni i čak efiksaniji.

 

Drugi načini za uklanjanje mitesera sa lica

Isprobaj proizvode za negu lica na bazi uglja

Maske, pilinzi, gelovi i sredstva za čišćenje lica na bazi uglja, poslednjih godina su u velikoj ekspanziji. Možda nisi znala, da je ovo jedan od načina kojima možeš da ukloniš mitesere sa lica, ali i da pospešiš hidrataciju svoje kože.

Ugalj dokazano, ima mnogo benefita za kožu, jer se za njega toksini lepe. Proizvodi na bazi uglja su posebno pogodni za masnu kožu, jer redukuju višak sebuma, baš kao što to radi i para.

Isprobaj proizvode na bazi salicilne i glikolne kiseline

Salicilna kiselina deluje preventivno, jer proizvodi koji je sadrže, sprečavaju nastanak mitesera, dok se proizvodi koji sadrže glikolnu kiselinu dubinski prodiru duboko u kožu i razbijaju začepljenja od sebuma.

Kakva su tvoja iskustva sa parenjem lica? Piši nam u komentarima!

Pročitaj još: Hidratantni Gel Hyaluronic Aloe Jelly: fuzija aloje vere i hijaluronske kiseline

Za ovaj izgled preporučujemo

  • Garnier Pure Active 3in1 Charcoal

    Poručite odmah
  • Garnier Skin Naturals Pure Active Peel off

    Poručite odmah
  • Garnier Pure Active Spot Fight

    Poručite odmah
  • Vichy Normaderm Phytosolution Double-Correction Daily Care

    Poručite odmah
  • Vichy Normaderm Phytosolution Intensive Purifying Gel

    Poručite odmah
  • La Roche-Posay Toleriane Sensitive Le Teint Creme

    Poručite odmah
  • La Roche-Posay Effaclar Gel

    Poručite odmah
  • La Roche-Posay Effaclar H

    Poručite odmah

Povezane teme: nega, zaštita kože, osetljiva koža, La Roche-Posay , maske za lice, čišćenje lica, Vichy, krema za lice, nega lica, Garnier, serum za lice, nega kože, Pure Active, maska za lice, micelarna voda, Garnier BIO, ulje za lice, masna koža, hidriranje kože, suva koža, Garnier Pure Active, ugalj

Registrujte se / Prijavite se

Makeup recommends

Svakodnevna borba protiv starenja: Pravilna nega kože u tridesetim!

Kada zakoračiš u tridesete dešavaju se razne promene na koži, da li su upravo tridesete pravo vreme da se borimo protiv ranih znakova starenja, vreme ...