Uradi sama: Dubinsko čišćenje lica

Zagađen vazduh, dodirivanje lica prljavim rukama, loša ishrana, neadekvatno skidanje šminke, genetska predispozicija, nedovoljna hidratacija… Svi ovi faktori ozbiljno ugrožavaju kožu, a o posledicama je suvišno govoriti – vidljive su svaki put kada se pogledamo u ogledalo. Zato, važno je da, sa vremena na vreme, svojoj koži poklonimo dubinsko čišćenje lica. Nećemo govoriti o skupim kozmetičkim tretmanima, već o onome što možeš sama da učiniš za sebe, i to kod kuće.

Alarm na koži!

Naše pore se svakog dana začepljuju masnoćom, prljavštinom i odumrlim ćelijama. Kada se zapuše, na licu nastaju akne i bubuljice. To je alarm koji nedvosmisleno sugeriše da nešto moraš preduzeti, i to hitno!

Pravilno uklanjanje šminke

Jedno je čišćenje, a drugo je duplo čišćenje kože. Duplo čišćenje podrazumeva da se koriste dve čistilice, jedna na bazi ulja, a druga na bazi vode. Na ovaj način, tvoja koža ne samo da će biti temeljno očišćena, već i pravilno pripremljena za nanošenje drugih skincare proizvoda, poput kreme i seruma.

Zato, ukoliko si našminkana, ne zaboravi da prvo temeljno ukloniš šminku sa lica penastom, gelastom ili uljanom čistilicom, a nakon toga i micelarnom vodom. Micelarna voda efikasno uklanja ostatak prljavštine, masnoću i šminku, osvežava i hidrira. Najbolja micelarna voda je ona čiji prirodni sastojci dozvoljavaju da ne moraš da je ispiraš.

Savet:

Uporno se vraćaju, bole dok ih cediš… Zapamti, mitiseri su ništa drugo do proširene pore koje su pune prljavštine i koje se na tvom nosu, čelu i bradi pojavljuju u vidu crnih tačkica. Da ih ne bi bilo, ili da bi ih bilo što manje, čišćenje lica mora biti tvoja svakodnevna aktivnost.

Prilagodi se svojoj koži

Koža lica, naročito predeo oko očiju, osetljivija je od ostatka tela, pa je neophodna posebna briga o higijeni. Za početak, utvrdi da li je tvoja koža masna, suva, mešovita ili sklona aknama, a onda zaberi preparat koji je namenjen tvom tipu kože. Lice možeš čistiti ujutru i uveče, obavezno mlakom vodom. Poenta je da ukloniš izumrle ćelije i prljavštinu, zato biraj blage gelove, a izbegavaj sapune, naročito ako imaš osetljivu kožu. Ako imaš masnu kožu koristi toner za lice, naročito u predelu T-zone: čelo, brada, nos, a izbegavaj uljane čistilice. Za koji god proizvod da se odlučiš, nanosi ga nežnim, kružnim pokretima i ne zaboravi delove uz kosu, uši i vrat.

Počisti pore, i to dubinski!

Vreme je da otvoriš i pročistiš pore, i to dubinski! Pravi način za to je parenje lica. Parna kupka ne sme biti previše vruća, a u vodu osim začinskog bilja, možeš staviti i eterična ulja. Prekrij glavu peškirom i pari lice nad šerpom 5-10 minuta, zatvorenih očiju! Pore će se pod uticajem toplote i vlage otvoriti, a samim tim i lakše očistiti. Ako ti se ne dopada ideja sa šerpom, potopi peškir u toplu vodu sa eteričnim uljima ili biljem, iscedi ga, a potom ostavi da stoji na licu 10-ak minuta.

Savet:

Lavanda je idealna za normalnu i suvu kožu, a majčina dušica ili ruzmarin za masnu i mešovitu.

Nakon parenja lica, najveća greška koju možeš da napraviš jeste da kreneš da cediš mitesere i bubuljice. To nikako nemoj da radiš! Prvo što treba da uradiš nakon parenja lica, jeste da umiješ lice toplom vodom, ili da staviš masku za lice. Tvoje pore su sada proširene, tako da je ovo odična prilika da maksimalno iskoristiš sve benefite maski za lice.

Pilingom do glatkog lica

Koža će prodisati kada izumrle ćelije nestanu sa nje, biće glatka, mekana i baršunasta. Sredstvo za piling nanesi na vlažnu kožu, kružnim i vrlo nežnim pokretim, u protivnom možeš oštetiti kožnu barijeru. Kada završiš, temeljno isperi lice vodom. Piling za lice mora biti prilagođen tipu kože. Bez obzira da li je kupovni ili si ga sama spremala u kućnoj radinosti, nakon delovanja ga temeljno isperi, a zatim pola minuta drži hladan peškir pritisnut na lice kako bi se zatvorile pore i izbegla i najmanja mogućnost iritacije.

Savet:

Piling nije poželjno raditi previše puta u toku nedelje i ne smeš preterivati sa njim.

Grand finale

Posle pilinga, vreme je za bezalkoholni tonik, a potom za esenciju za lice. Ovi proizvodi omekšavaju i umiruju kožu, savršeni su za zatvaranje pora i balansiranje pH vrednosti kože. Tek sada sledi završni “udarac” – serum za lice i tvoja omiljena hidratantna krema za dan ili noć, koja stavlja tačku na dubinsko čišćenje lica.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MAKE💋UP (@_mymakeup__)

Savet:

Najbolje je da dubinsko čišćenje lica radiš vikendom ili bar 4 sata pre izlaska iz kuće.

Pročitaj još: Zaštiti svoju kožu: Skincare trikovi za hladno vreme!

Za ovaj izgled preporučujemo

  • Garnier Skin Naturals Vitamin C Serum

    Poručite odmah
  • Garnier Skin Naturals Hyaluronic Aloe Serum

    Poručite odmah
  • Garnier Moisture + Aqua Bomb Tissue Mask

    Poručite odmah
  • CeraVe Hydrating Cleanser

    Poručite odmah
  • La Roche-Posay Effaclar Micro-Peeling Purifying Gel

    Poručite odmah
  • Mixa Micellar Water Anti-Dryness

    Poručite odmah
  • Garnier Skin Naturals Micellar Hyaluronic Aloe Water

    Poručite odmah
  • Kiehl’s Avocado Eye Treatment

Povezane teme: nega, jesen, tutorial, dnevna rutina, večernja rutina, skidanje šminke, osetljiva koža, La Roche-Posay , čišćenje lica, Vichy, nega lica, Mixa, maska za lice, piling, micelarna voda, Garnier BIO

Registrujte se / Prijavite se

Makeup recommends

Da li znaš pravu razliku izmedju iluminatora I hajlajtera?

Pre nego što ti otkrijemo sve benefite hajlajtera i iluminatora, važno je da razešimo glavnu misteriju, a to je da ova dva proizvoda nisu isto...